Różne

„Pokłosie” ma prawo

Ubolewam nad tym, co spotkało Pasikowskiego i Stuhra w związku z “Pokłosiem”. Z kilku powodów. Po pierwsze, nie mam zaufania do argumentów naganiaczy. Gdy słyszę nagonkę, a priori jakoś mi tu nieładnie pachnie. Po drugie, nie jestem z tych, którzy zalecają opowiadanie historii jako zamiatanie pod dywan – takich lub zgoła innych – wstydliwych spraw. Po trzecie, mówimy o filmie, czyli – było nie było – o dziele sztuki.

Różne

Prof. Gliński: Nie podpisuję się pod tezą o zamachu w Smoleńsku

– Po publikacji o trotylu na pokładzie Tu-154 dynamika spraw politycznych przyspieszyła i merytoryka zaszła na drugi plan. To, że Jarosław Kaczyński mówił o zamachu i zamordowaniu w Smoleńsku 96 osób, burzy nasz pomysł na merytoryczną kampanię. Ja pod tezą o zamachu się nie podpisuję – mówi prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera rządu technicznego, w Kontrwywiadzie RMF FM.

Różne

Samsung kupi Androida?

Android, najpopularniejszy na świecie mobilny system operacyjny, jest dla Google’a nierentowny. Choć pod względem obecności w sieci to drugi po iOS system mobilny, to jednak zarobkami z reklam w przeliczeniu na użytkownika bije tylko Symbiana. Rozwój platformy pochłania miliardy dolarów. Czy Samsung przejmie androidowe królestwo?

Różne

Samotność długodystansowca

Premier coraz bardziej przypomina maratończyka, pokonującego dystans z rosnącym trudem i wkładającego w to coraz więcej wysiłku. Jeszcze biegnie, jeszcze potrafi trochę przyspieszyć, ale każdy kolejny kilometr pokonuje coraz wolniej, a każdy kolejny zryw jest coraz mniej przekonujący. Co gorsza, droga do mety jest jeszcze długa, a i wiedzie coraz bardziej pod górę.