Różne

Zagadki Brunona K.

Począwszy od wyboru samego kryptonimu, a skończywszy na spektakularnej konferencji połączonych sił ABW i prokuratury, akcja “Eligiusz” rodzi sporo pytań. I to nawet u osób, które – tak jak ja – stronią od wsłuchiwania się w teorie spiskowe.

Różne

Felieton: Kolejne pole walki o „Złotą Patelnię”

W dzisiejszym Parkiecie pojawił się artykuł Uli Zielińskiej dotyczący zmian w polityce PTC dotyczącej dilerów i sprzedawanych przez nich telefonów. Płynie z niego kilka ciekawych wniosków, które w tekście się nie znalazły, a chyba warto o nich wspomnieć. Takie, jak chyba niepotrzebne komplikowanie ofert czy wzrost przychodów PTC utrudniający porównanie do konkurentów.

Różne

Orange oszczędza inwestując w nowe technologie [wideo]

Orange planuje dalsze zaciskanie pasa, w tym cięcia kosztów wewnątrz firmy i wyprzedaż części majątku. Są miejsca, gdzie jesteśmy jeszcze w stanie koszty ograniczać. W takich firmach jak nasza, w firmach technologicznych oszczędza się głównie na technologii – mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska. Oszczędności mają być mniejsze niż trzy lata temu, kiedy dały około 400 mln zł.

Różne

„Małżeństwo dla wszystkich”. A co to takiego?

We Francji szykuje się mała zmiana kodeksu cywilnego, która będzie oznaczać wielką zmianę cywilizacyjną. W kodeksie zostanie zmieniona definicja małżeństwa. Zamiast, jak dotąd, sformułowania w rodzaju: “małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny”, będzie tam odtąd figurować sformułowanie w rodzaju: “małżeństwo to związek dwóch osób różnej lub tej samej płci”.

Różne

MAC: Niewielu Polaków przygotowuje się do przejścia z sygnału analogowego na cyfrowy [wideo]

Już za miesiąc pierwsze zmiany w odbiorze telewizji w związku z zastąpieniem sygnału analogowego cyfrowym. Jednak jak przyznaje wiceminister administracji i cyfryzacji Małgorzata Olszewska, niewiele osób przygotowuje się do dostosowania swojego odbiornika. W całej Polsce sygnał analogowy naziemnej telewizji cyfrowej ma być zastąpiony cyfrowym z końcem lipca 2013 roku.